Norinčioms minimaliai pakeisti savo plaukų spalvą, plaukų tonavimas – puikus sprendimas. Tai visiškai saugi alternatyva ilgalaikiam plaukų dažymui, o plaukų tonavimą galima atlikti namuose arba grožio salone. Domina profesionalus plaukų tonavimas Vilniuje gera kaina? Kviečiame apsilankyti grožio namuose „Sfinksas”, kur dirba tik kvalifikuoti plaukų stilistai ir koloristai!

Plaukų tonavimas – kas tai ir kaip atliekamas?

Kalbant apie plaukų tonavimą, dažnai iškyla klausimas, kas tai yra. Tonavimas gali būti apibrėžiamas kaip nenorimų atspalvių pašalinimas ir plaukų spalvos koregavimas iki tikrosios jūsų pageidaujamos spalvos. Tam naudojami specialūs plaukų priežiūros produktai – tonuojančios kaukės, balzamai arba šampūnai. Šviesių plaukų tonavimas padeda atsikratyti geltonų atspalvių, o tamsių – paryškinti tamsią plaukų spalvą ir suteikti jai sodrumo.

Kaip atliekamas tonavimas? Plaukų tonavimo procesas yra panašus į jų dažymą. Plaukų tonavimo atveju tonuojanti priemonė yra užtepama ir palaikoma ant plaukų apie 20 min., tada nuplaunama. Plaukų tonavimas dažnai atliekamas po tamsesnių plaukų, pavyzdžiui, rudų, šviesinimo.Tai leidžia pasiekti pelenų, platinos arba rausvą atspalvį – puikus sprendimas blondinėms. Tai taip pat gali būti pirmųjų žilų plaukų maskavimo būdas. Jis tinka ir natūraliems plaukams, nes paryškina jų spalvą.

Nors tonavimas ir dažymas nėra tas pats, tai dažnai painiojama. Tonuojanti priemonė yra panaši į plaukų dažus tuo, kad keičia jų spalvą. Pagrindinis skirtumas – efektas nėra ilgalaikis, tonuojančios priemonės dažnai yra vadinamos nuplaunamais balzamais arba dažančiais šampūnais. Tai yra švelnesnė ilgalaikių dažų alternatyva, todėl gali būti atliekamas ir paauglėms. Tonuojančios priemonės puikiai tinka pirmam natūralių plaukų dažymui.

Kiek laiko išsilaikys tonuojanti priemonė, priklauso nuo plaukų plovimo dažnio. Paprastai efektas ant plaukų išlieka apie 4-5 savaites, tačiau gali būti trumpesnis. Jeigu plaunate plaukus kiekvieną dieną, tonavimas paprastai išsilaikys 2-3 savaites. Kartą per savaitę plaunami plaukai gali nenusiplauti ir mėnesį laiko. Taigi, norint, kad plaukai išlaikytų norimą toną, patariama rečiau plauti plaukus. Ilgesniam tonavimo išsilaikymui padeda ir tokio pačio atspalvio plaukų priemonių naudojimas bei plaukų drėkinimas kaukėmis, natūralios sudėties aliejukais plaukams. Tonizuojančios priemonės tinka tiek garbanotiems, tiek tiesiems plaukams.

Plaukų tonavimo tipai

Galima skirti du plaukų tonavimo tipus:

  • Plaukų tonavimas namuose. Toks plaukų tonavimas yra labai populiarus, nes galite jį atlikti patys. Parduotuvių lentynose gausu plaukų tonavimo priemonių, kurių kaina nėra didelė. Jeigu nežinote, kokią tonuojančią priemonę pasirinkti, jums padės kitų naudotojų atsiliepimai ir plaukų stilisto rekomendacijos. Plaukų tonavimo priemonių privalumas yra ir tas, kad jos padeda drėkinti plaukus. Dėl jų naudojimo pasitarkite su plaukų stilistu arba vadovaukitės etiketėje esančiais nurodymais;
  • Plaukų tonavimas grožio salone. Toks tonavimas yra intensyvesnis nei atliktas namų sąlygomis, nes grožio salonuose naudojamos profesionalios tonavimo priemonės. Rezultatas – ilgiau išliekantis atspalvis.

Ar plaukų tonavimas gali pakenkti?

Dažnai žmonės klausia – ar kenkia plaukų tonavimas? Atsakymas yra ne, nes tonuojančiose priemonėse, nesvarbu, kokios jos būtų, nėra amoniako, o pigmento kiekis itin mažas. Todėl jos nealergizuoja, nedirgina odos ir gali būti dažnai naudojamos. Kadangi plaukų tonavimas nėra ilgalaikis plaukus pažeidžiantis dažymas, tokią techniką drąsiai galima naudoti paauglėms.

Tonuojančių priemonių yra pačių įvairiausių. Pavyzdžiui, vienas iš geriausiai žinomų pavyzdžių yra violetinis šampūnas, naudojamas šviesių plaukų tonavimui. Jis padeda nuimti geltonus atspalvius ir suteikti plaukams pelenų atspalvio. Tonuojančias priemones galima skirti į:

  • Blizgesio suteikiančios priemonės. Tai yra namų sąlygų priemonės, kurios yra skirtos suteikti blizgesio dažytiems plaukams. Jas reikia tepti po plaukų plovimo ir palaikyti kelias minutes;
  • Profesionalios, salono lygio priemonės. Šie produktai turi didesnę pigmento koncentraciją. Dėl šios priežasties juos turėtų naudoti tik profesionalai. Toks tonavimas gali būti atliekamas tarp dažymų;
  • Tonuojantys šampūnai. Tai specialiai sukurti šampūnai, kurie suteikia plaukams tono. Pavyzdžiui, blondinėms tinka jau minėtas violetinis šampūnas.

Plaukų tonavimo kaina

Mūsų grožio namuose „Sfinksas”, kur rasite tik profesionalius plaukų stilistus ir koloristus, plaukų tonavimo kaina prasideda nuo x. Ji priklauso nuo plaukų ilgio ir storio. Pavyzdžiui, ilgiems garbanotiems plaukams tonavimas gali užtrukti ilgiau ir kainuoti brangiau nei tiesiems. Tonavimui naudojamos tik profesionalios priemonės.

 

Plaukų tonavimo kaina:

  • Trumpi plaukai – 40€
  • Vidutinio ilgio plaukai – 60€